Blog dosud nebyl aktivován. Jako potvrzení Vám byl odeslán e-mail, obsahující aktivační klíč. Pokud jste vlastníkem tohoto blogu a nedostali jste aktivační e-mail, nebo jste jej omylem smazali, přihlaste se prosím a nechte si jej poslat znovu.

Kde koupit kvalitní brambory v Plzni?

18. září 2009 v 13:57 | Standa
Tak přehled základních odrůd bychom měli a teď už jen, kde je sehnat.
Rovnou můžete zapomenout na akční doprodeje raných(rádoby pozdních) brambor před tescem, penny marketem či globusem. Nejenže bývají hlízy malé, vadové, strupovité a vráščité, většinou se tak zbavují velkopěstírny brambor napadených plísní, která se může projetvit třeba až po měsíci skladování. Takové brambory musíte rychle sníst, skladování nevydrží, v pozdějších měsících navíc riskujete, že budou přešlé mrazem. Také nákup brambor při cestách v nebramborářských oblastech, za nízké ceny a od pochybných lidí, neodporučuji. Brambory jsou většinou přerostlé, nízké kvality a napadené morem či plísní.. což bohužel musím potvrdit z vlastní zkušenosti.

Nakupovat brambory na uskladnění přes zimu se vyplatí pouze od odborníků. Tudíž nejlépe od českých zemědělců. Kvalitní brambory jsou z jihu a jihozápadu Čech a z Vysočiny. Ale i zde dejte na reference a doporučení svých známých. I takoví zemědělci mohli podcenit nějaký postřik, či zanedbat péči o brambory proti dalším škůdcům.

K jednomu z ověřených soukromníku patři firma Brambory Česal, která pěstuje vlastní brambory na jihu Plzně. Od konce září u nich můžete nakoupit postupně odrůdy Marabel, Solara a Milva, z čehož ke skladování přes zimu jsou nejlepší právě Solary a Milvy. Ke specialitám této firmy patří navíc výběr brambor zvaný Delikatesní brambory. To jsou speciálně vybrané a přísně kontrolované brambory menší velikosti, typicky 5-7cm v průměru, odrůdy Marabel, Solara i Milva, postupně prodávané. Prodávány jsou v měnších baleních a jsou určeny pro vaření ve slupce. Jejich další výhodou také je nižší náročnost na energii při vaření, díky menší velikosti. Chuťově jsou tyto brambory obzvláště kvalitní, určeny jsou jak pro kojence, pochoutky, přímé fritování, tak pro raclette a jako přiloha pro labužníky.
Navíc poslední tři roky je firma zásobena bramborami z Vysočiny, a to hlavně odrůdou s červenou slupkou Laura, která chuťově i kvalitativně prostě nemá konkurenci. Je vhodná jako příloha a na kaše, díky varnému typu BC.

Kontakt na tel. 606-300 831 (www stránky již nejsou v provozu www.bramborycesal.cz).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama